News

Lart studiO Live Search

 Moje pierwsze podejście do szkoły teatralnej skończyło się dosyć twardym lądowaniem. Postanowiłem zatem przez rok przygotować się do egzaminów w krakowskim Lart studiO* i za drugim razem wróciłem już z nich z tarczą, zostając studentem tamtejszej PWST.

  Rok temu ukończył krakowską PWST. Na dużym ekranie debiutował u Komasy, a w teatrze - u Warlikowskiego. Za swoją rolę w "Płynących wieżowcach" wyróżniony w Los Angeles. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Bartosz Gelner. Nigdy nie planował związać swojej przyszłości ze sztuką. O aktorstwie pomyślał dopiero w klasie maturalnej, kiedy zrozumiał, że nie chce, tak jak wszyscy jego rówieśnicy, studiować prawa czy stosunków międzynarodowych.

"Moje pierwsze podejście do szkoły teatralnej skończyło się dosyć twardym lądowaniem. Postanowiłem zatem przez rok przygotować się do egzaminów w krakowskim Lart studiO* i za drugim razem wrócił już z nich z tarczą, zostając studentem tamtejszej PWST".

Jeszcze w trakcie nauki w szkole teatralnej, zaczął pracować przed kamerą. Po raz pierwszy można było go oglądać w serialu "Przystań".

"To był fajny czas, bardzo dużo się tam nauczyłem" - wspomina Bartosz Gelner.

Dwa lata później zadebiutował na dużym ekranie w "Sali samobójców" Jana Komasy. Niedawno na ekrany polskich film wszedł film "Płynące wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, w którym Bartosz Gelner wcielił się w postać zdeklarowanego homoseksualisty Michała. Produkcja jeszcze przed krajową premierą zdobyła wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, a sam aktor został wyróżniony za swoją rolę na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

"Gdy po raz pierwszy obejrzałem ten film w całości, pomyślałem sobie, że to dobre europejskie kino, ale nie spodziewałem się, że tyle wokół niego się będzie działo" - przyznaje aktor.

Aktor spełnia się również, grając na deskach teatralnych. We wrześniu zadebiutował w spektaklu "Kabaret warszawski" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Do obsady tej sztuki dołączył na kilka tygodni przed premierą i okres prób wspomina jako bardzo intensywną i stresującą pracę.

"To dla mnie ogromne szczęście i spełnienie marzeń" - podkreśla Bartosz Gelner. Od kilku tygodni aktora możemy podziwiać w kolejnym przedstawieniu w Nowym Teatrze w Warszawie - w "Katastronautach" wyreżyserowanych przez Igę Gańczarczyk.

 

wiadomosci24.pl

2013-12-05

 

 

Zobacz ! Wywiad z Bartoszem Gelnerem w ramach cyklu W24 - "Znani - nam nieznani". Cykl przygotowuje i prowadzi Michał Misiorek. Bartosz opowiada o Larcie i szkole teatralnej, pracy w filmie i teatrze.

 


Wywiad z Bartkiem!

 

 

 

 


Bartek na scenie Lartu!

 

 

 

 

Bartosz Gelner / Lart*2008: Spytałem rodziców, czy zasponsorują mi rok w Larcie

 

LART TO BYŁ DLA MNIE MEGA PRZEŁOMOWY, INACZEJ LEPIĄCY MNIE CZAS

 

 

LART- ORBITA MARZYCIELI

Absolwentami Lartu są m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Cieślak , Dawid Ogrodnik, Urszula Grabowska, Olga Frycz, Leszek Lichota, Wojciech Urbański, Magdalena Waligórska, Grzegorz Halama, Małgorzata Buczkowska, Bartłomiej Świderski, Magda Boczarska, Monika Jarosińska, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Janusz Kruciński, Magda Turczeniewicz, Karol Pocheć, Agata Wątróbska, Andrzej Młynarczyk, Marta Chodorowska, Krzysztof Minkowski, Marcin Czarnik, Grzegorz Mielczarek, Grzegorz Wojdon ...941 ZDOBYTYCH INDEKSÓW SZKÓŁ TEATRALNYCH!

Urszula Grabowska / Lart*1996:

Nikt nie dal mi z siebie tyle, ile dostałam od prowadzących w Larcie. Polecam Lart wszystkim..

Hits: 4729

Bartosz Gelner / Lart*2008

Lart to bardzo energetyczne miejsce. To był dla mnie mega przełomowy, inaczej lepiący mnie czas.

Hits: 5145

Anna Cieślak / Lart*2000:

Przeszłam tutaj ogromną szkołę, chyba najtrudniejszą w życiu. Ja się tu naprawdę obudziłam i zaczęłam pracować.

Hits: 5291

Paweł Małaszyński / Lart*1998:

Przyjechałem tutaj i zakochałem się w tym miejscu, zakochałem się w tych profesorach i naprawdę ci ludzie, tu, nauczyli mnie stać na scenie.

Hits: 4940

Marta Nieradkiewicz / Lart*2003:

Lart to był bardzo trudny rok dla mnie jako dziewczyny, która chciała zostać aktorką. Byłam poddana ostrej krytyce. Nie było litości.

Hits: 4909

Leszek Lichota /Lart*1998:

Gdyby nie Lart to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na pewno by mnie nie przyjęli do żadnej szkoły. Lart dał mi dużo więcej niż 4 lata studiów.

Hits: 5074

Magda Turczeniewicz /Lart*2002:

Lart to jest takie wspaniałe miejsce, które może Wam pomóc dostać się do siebie, do swojej autentyczności.Rok w Larcie to czas odkrywania i wyzwalania.

Hits: 4702

Janusz Kruciński / Lart*1995:

Lart to jest ten rodzaj harówki, gdzie ludzie zaczynają pokonywać największe swoje słabości, zaczynają się między nimi zupełnie inne relacje.

Hits: 4680

Olga Frycz / Lart*2006:

Przyszłam do Lartu, przeszłam tutaj swoje, oczywiście... Uczyłam się przez rok. Naprawdę ciężko pracowałam.

Hits: 5304