3 - MIESIĘCZNY KURS WEEKENDOWY - WIOSNA 2024   

 

 

MAR
02
2024
Rozpoczęcie Kursu:Sobota 1000
 
CZER
02
2024
Zakończenie Kursu: Niedziela 1700

 

 

            12 weekendów → 196 godzin zegarowych

         Zapisy do 26 lutego 2024

         4500 PLN (za cały kurs).

 

 

    Krytyczna analiza reżyserska tekstu dramatycznego.

 

     Adaptacja prozy i dramatu.

 

    Praca z aktorem - zadania aktorskie.

 

    Inscenizacja - (scenografia, muzyka i multimedia).

 

    Seminaria - (historia teatru i dramatu, filozofia, malarstwo i muzyka).

 

    Egzemplarz - (pisanie i próba obrony pracy egzaminacyjnej).

 

 

 

 

Kurs przygotowawczy do egzaminów na wydział reżyserii to cykl zajęć praktycznych i teoretycznych, które ułatwią Ci przygotowanie do rekrutacji, ale też pozwolą odpowiedzieć na pytanie „Czy chcę reżyserować?”

Dowiesz się tutaj, jak wygląda egzamin na te studia, czym różnią się egzaminy w Warszawie od tych krakowskich, jakie oczekiwania ma wobec Ciebie komisja. Wspólnie wybierzemy tekst, nad którym będziesz pracował podczas tworzenia egzemplarza reżyserskiego.

 

EGZEMPLARZ REŻYSERSKI

Egzemplarz reżyserski stanowi podstawę egzaminu. Jest to twoje autorskie opracowanie danego tekstu dramatycznego lub adaptacji prozy, twój projekt spektaklu. W egzemplarzu reżyserskim prezentujesz swoją interpretację wybranego tekstu, proponowaną przez Ciebie scenografię, kostiumy, muzykę i pomysły na poszczególne sceny. I chociaż nie ma precyzyjnych wytycznych co do objętości tego dokumentu, przyjęło się, że zwykle jest to obszerny materiał, często liczący około 50-80 stron znormalizowanego maszynopisu. W związku z tym samodzielna praca nad egzemplarzem wymaga niebywałej koncentracji i konsekwencji.

Kurs stanowi doskonałe wsparcie w pracy nad egzemplarzem: planujemy jego konstrukcję, omawiamy kolejne rozdziały, wspólnie zastanawiamy się nad poszczególnymi rozwiązaniami. Równolegle pracujemy na zajęciach nad praktycznym przygotowaniem scen.

 

PRACA Z AKTOREM

stanowi istotny aspekt kursu. Na tych zajęciach uczysz się, w jaki sposób konstruować sceny, czym są zadania aktorskie i jak przebiega proces budowania roli przez aktora. Poznajesz narzędzia, dzięki którym uczysz się dobierać środki wyrazu w taki sposób, żeby osiągnąć na scenie zamierzony efekt. Poza tym przygotujemy Cię do niełatwej konfrontacji z komisją, która – w ramach egzaminu – będzie kwestionować Twoje pomysły zawarte w egzemplarzu, a także na dalszym etapie egzaminu – rozwiązania, które zastosowałeś na scenie. Będziemy pracować nad tym, w jaki sposób merytorycznie obronić swoje wybory, zarazem prezentując siebie samego jako kandydata o odpowiednich predyspozycjach do uprawiania zawodu reżyserki/ reżysera.

Zmierzymy się także z pytaniami, które pojawiają się na obrosłym już legendami egzaminie teoretycznym i wspólnie opracujemy metodę, jak się do niego przygotować, a także jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy nie znasz odpowiedzi, na zadane pytania.

 

 

 

Żeby się zapisać na Kurs zapoznaj się z naszymi OWU i Regulaminem dla  Kursów Stacjonarnych. skorzystaj z poniższego linku

     Płacę za Kurs

 

 

 

Zobacz Nasze Najczęściej Zadawane Pytania i Watpliwości Dotyczące Kursu Reżyserii


Jeżeli nie znajdziesz wśród nich odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości napisz do nas odpowiemy tak szybko lak to możliwe. Miłej lektury.

 

 

 

 1. Jak wyglądają zajęcia oraz w jakich dniach tygodnia się odbywają?

 - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, od 10:00 do 17:00   - Zajęcia prowadzone są w podobnej formie jak na Wydziale Reżyserii (ćwiczenia, dyskusje, seminaria, praca z aktorami itp.).

  2.Ile jest osób w grupie i kto prowadzi zajęcia na kursie?

- Kurs prowadzą zaproszeni dramaturdzy, reżyserzy i scenografowie  
- Zajęcia indywidualne , w grupie ok. 10 osób.

 3. W jaki sposób mogę zapisać się na kurs?

- Warunkiem uczestnictwa jest wpłata 4500 zł przez powyższy link, w sekretariacie lub na konto szkoły. - Nr. konta podany jest na stronie Lart studiO w zakładce Rekrutacja.- W przypadku osób niepełnoletnich - zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w Kursie.

 4. Czy można zarezerwować sobie miejsce na kursie reżyserii?

 - Żeby zarezerwować miejsce - musisz wpłacić kwotę - 4500 zł.

 5. Czy zajęcia są z podziałem na grupy czy będzie tylko jedna grupa?

 - Trudno powiedzieć w tej chwili, ile będzie grup. Prawdopodobnie jedna - (ok.10 osób).

 6. Czy istnieje możliwość rozłożenia płatności za kurs na raty?

 - Na kursie 3 miesięcznym nie przewidujemy płatności w ratach

 7. Czy kurs jest pod specjalizację reżyser, czy też dla dramaturg?

 - Nie prowadzimy kursu z wyraźnym podziałem na specjalizacje. Kurs to przede wszystkim przygotowanie do egzaminów na wydział reżyserii. Są też poruszane tematy związane z dramaturgią. Wystarczy przejrzeć tematy zajęć umieszczone w planach zajęć z ubiegłych lat.

 8. Czy przyjmują Państwo osoby z całej Polski czy tylko z Krakowa?

 - Przyjmujemy wszystkich! Nie tylko z Polski :)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.