Roczny kurs aktorski to wieloetapowy złożony proces, którego zadaniem jest przygotowanie Cię do egzaminów na wydział aktorski. Składa się on z następujących etapów:

1. PRZEGLĄDY WSTĘPNE (wrzesień)

Wstępne przeglądy to w istocie spotkanie, którego celem jest rozpoznanie twoich indywidualnych potrzeb tak, aby jak najlepiej zaplanować Twój aktorski rozwój. Na tym spotkaniu prezentujesz przygotowane wcześnie teksty, piosenkę, wykonujesz zadania aktorskie. Podczas wstępnych przeglądów zostaniesz zakwalifikowany do grupy prowadzonej przez określonych pedagogów.

2. PRZEGLĄDY SCEN i MONOLOGÓW (listopad, marzec)

Dwa razy w ciągu kursu, w listopadzie i marcu odbywają się przeglądy z zakresu scen i monologów. Są to publiczne prezentacje określonego etapu pracy z danym pedagogiem. Na przeglądy scen i monologów możesz zaprosić swoją publiczność, pokazy te są również rejestrowane filmowo. Te prezentacje mają następujące cele:

• Mierzysz się z doświadczeniem wystąpienia publicznego, uczysz radzenia sobie z tremą i stresem, wiążącym z uprawianiem zawodu aktorki/aktora;

• Masz możliwość obejrzenia zarejestrowanego materiału z prowadzącym Cię pedagogiem: to doświadczenie unaoczni Ci Twój rozwój, pokaże błędy, które nieraz nieświadomie popełniasz na scenie i wesprze proces rozwoju jako aktorki/ aktora,

• W wypadku przeglądów scen weźmiesz udział w procesie zbliżonym do procesu przygotowania spektaklu teatralnego, który zintegruje Cię z pozostałymi członkami Twojej grupy, nauczy współdziałać w zespole. Weźmiesz udział w przedstawieniu, do którego samodzielnie przygotujecie kostiumy, muzykę i scenografię. To będzie kreatywny czas!

• Ocena Twojego indywidualnego progresu przez dyrektora i założyciela studio oraz pozostałych pedagogów umożliwi wyznaczenie Ci dalszej indywidualnej ścieżki rozwoju.

3. OSTATNIA PROSTA PRZED EGZAMINEM

Ostatnie miesiące naszej wspólnej drogi to ścisła koncentracja na zadaniu, jakim jest egzamin do Szkoły Aktorskiej. Spośród tekstów, które przygotowałaś/ eś na Scenach i Monologach wybieramy te, które nadają się na egzamin. Uzupełniamy Twój repertuar w zakresie tekstów i piosenek, pracujemy nad zwiększającym się stresem, podsuwamy narzędzia, które umożliwią Ci bycie tego dnia tą najlepszą wersją siebie. W związku z tym, że od kilku lat pierwszy etap egzaminów to selekcja na podstawie nadesłanych przez kandydata filmów video na zajęciach pojawiają się elementy pracy z kamerą. Otrzymujesz wskazówki, w jaki sposób zaprezentować teksty i piosenki przed kamerą, feedback na temat przygotowanych samodzielnie materiałów. Istnieje również możliwość nagrania materiałów bezpośrednio w studio, pod okiem prowadzącego Cię pedagoga.

4. EGZAMIN DO SZKOŁY AKTORSKIEJ

Okres rekrutacji do szkół aktorskich jest czasem zwiększonego napięcia, które nieraz trwa nawet kilka tygodni. Przez cały ten czas otrzymujesz od nas niezbędne wsparcie i wskazówki, które pomagają Ci osiągnąć swój cel.

 

Zajęcia w Rocznym Studio rozpoczynają się  spotkaniem z kadrą Lartu 04 września  2023

Zajęcia w Larcie prowadzone są w systemie stacjonarnym. Zakończenie roku 20 czerwca 2024.
 

 

 

 

                       Sceny, Zadania aktorskie i Technika Improwizacji

 

                    Monologi {Teksty, Interpretacja, Improwizacja}

 

                    Impostacja i Emisja głosu

 

                 Wymowa i Konsultacje logopedyczne

 

     Dykcja, Artykulacja

 

                     Piosenka i Solfeż

 

                    Balet {Ruch, Taniec, Rytmika}

 
1035

Zdobytych Indeksów

104

Godziny w Miesiącu

32 LATA

DOŚWIADCZENIA
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.